Версія для людей
з вадами зору

#медичнапослуга #ГІСТЕРОСКОПІЯ

ГІСТЕРОСКОПІЯ

ЩО ЦЕ?

ГІСТЕРОСКОПІЯ – це малоінвазивний ендоскопічний метод діагностики та лікування патології матки. Термін «гістероскопія» дослівно перекладається як огляд матки – грецьке слово «гістеро» означає матка, а «скопео» – дивитися. Іншими словами, це обстеження та лікування порожнини матки за допомогою оптичної системи.

 

ВИДИ

ДІАГНОСТИЧНА гістероскопія – візуальний огляд порожнини матки і цервікального каналу для виявлення можливої ​​патології.

ХІРУРГІЧНА гістероскопія – операція, призначена для лікування внутрішньоматкової патології з мінімальним травмуванням тканин.

КОНТРОЛЬНА гістероскопія – візуальний огляд для оцінки результатів лікування та його ефективності.

 

ПОКАЗИ:

 • кровотеча в пременопаузі та постменопаузі;
 • поліп ендометрію;
 • міома матки (є декілька типів міом, які можна видалити методом ГІСТЕРОСКОПІЇ);
 • перетинки та синехії в матці;
 • гіперплазія ендометрію;
 • зрости цервікального каналу.

 

ПРОТИПОКАЗИ:

 • вагітність;
 • інфекційні і запальні захворювання органів малого тазу;
 • рак шийки матки.

 

ПЕРЕВАГИ ГІСТЕРОСКОПІЇ

 1. Максимальна точність, завдяки чому лікар бачить стінки матки в багатократному збільшенні.
 2. Мінімальна травматизація – процедура робиться прицільно, з максимальним збереженням здорової тканини.
 3. Гістологічне дослідження матеріалу, після чого ставиться остаточний діагноз і призначається відповідне лікування.

 

ПІДГОТОВКА

Підготовка до процедури ГІСТЕРОСКОПІЯ передбачає в першу чергу здачу всіх необхідних аналізів (повний перелік Вам скаже лікар). Вони дозволяють зробити оцінку стану здоров'я жінки, її готовність до операції, а також допомагають виявити приховану патологію.

Будь-яка специфічна підготовка – відсутня. Вранці перед операцією рекомендується прийняти душ і збрити лобкове волосся. ГІСТЕРОСКОПІЮ краще проводити на 6-12 день після закінчення менструації. Цей період циклу відрізняється меншою товщиною ендометрію і кращої видимістю.

 

ПРОЦЕДУРА

Дана операція є досить простою, але чимале значення, без сумніву, має досвід і кваліфікація хірурга. Під час проведення ГІСТЕРОСКОПІЇ пацієнтка перебуває в гінекологічному кріслі. Часто запитують: «Скільки триває ГІСТЕРОСКОПІЯ і який використовують наркоз?». ДІАГНОСТИЧНУ ГІСТЕРОСКОПІЮ можна проводити під місцевою анестезією або взагалі без знеболення. Наркоз при ГІСТЕРОСКОПІЇ ХІРУРГІЧНІЙ переважно загальний. Нерідко вдаються до епідурального, або спінального наркозу. Тривалість процедури залежить від обсягу операції і тяжкості патології. Хірургічна ГІСТЕРОСКОПІЯ може тривати від 20 хвилин до 1,5-2 годин.

Як проводиться весь цикл процедури більш детально Вам розповість Ваш лікар. У Гінекологічному відділенні Рівненської обласної клінічної лікарні імені Юрія Семенюка працює чудова команда хірургів-практиків під керівництвом завідувачки Ангеліни Владиславівни Красовської (https://rokl.rv.ua/nashi-pidrozdily/khirurhichnyi-profil/hinekolohichne-viddilennia)

 

РЕАБІЛІТАЦІЯ

Після операції ГІСТЕРОСКОПІЯ ризик розвитку ускладнень дуже низький. Головне завдання пацієнтки після проведення процедури – дотримуватися усіх рекомендацій лікаря. Післяопераційний період може супроводжуватися кров'яними вагінальними виділеннями. Жінці слід кілька днів утриматися від статевого життя, використання гігієнічних тампонів, вагінальних свічок, спринцювання, відвідування саун і прийняття ванн. З метою запобігання ускладнень після ГІСТЕРОСКОПІЇ, післяопераційний період також передбачає прийом антибіотиків і знеболюючих засобів.

 

Як отримати послугу БЕЗОПЛАТНО?

На ГІСТЕРОСКОПІЮ пацієнток направляє сімейний або лікуючий лікар, з е-направленням ПРОЦЕДУРА БЕЗОПЛАТНА. Оскільки за допомогою ГІСТЕРОСКОПІЇ можна виявити новоутворення,  обстеження входить у список пріоритетних у НСЗУ.

У пакет МЕДИЧНОЇ ПОСЛУГИ ГІСТЕРОСКОПІЯ входить:

 • консультація лікаря, щоб виявити протипоказання та забезпечити безпечне дослідження;
 • діагностична ГІСТЕРОСКОПІЯ в амбулаторних умовах без ендоскопічних маніпуляцій чи з ними, залежно від потреби, зокрема із взяттям матеріалу для гістологічного дослідження;
 • гістологічне дослідження матеріалу;
 • анестезія та анестезіологічний моніторинг;
 • аналіз та опис результатів.

 

Бажаєте отримати індивідуальну консультацію, зробіть попередній запис на прийом через контакт-центр:

+38 050 2000 891

+38 096 2000 891

Або заповніть коротку форму на нашому сайті https://rokl.rv.ua/

 

#РОКЛ #медичнапослуга #ГІСТЕРОСКОПІЯ