Версія для людей
з вадами зору

Операцію проводили в Рівненському обласному центрі ортопедії, травматології та вертебрології згаданого лікувального закладу 64-річній пацієнтці на грудному відділі хребта.

Рівненські травматологи провели унікальну для України операцію!

Унікальну двоетапну чотиригодинну операцію із застосуванням малоінвазивних методик (торакоскопічно) уперше в країні провели Доктор медичних наук, Заслужений лікар України, заступник директора з питань реформування надання медичної допомоги КП "Рівненська обласна клінічна лікарня імені Юрія Семенюка" Рівненської обласної ради Валентин Костянтинович  Піонтковський  спільно із провідним німецьким ортопедом-травматологом, професором Евальдом Герінгом.

Операцію проводили в обласному центрі ортопедії, травматології та вертебрології   64-річній пацієнтці на грудному відділі хребта. Під час такої операції пошкоджений хребець замінюють титановою конструкцією. Рівне тримає першість, адже в Україні немає клініки, де роблять схожі операції. 

До проведення цього операційного втручання Валентин Піонтковський з лікарями обласного центру ортопедії, травматології та вертебрології готувались майже три роки, вивчаючи унікальну технологію таких методик, відшліфовуючи свою майстерність та переймаючи досвід в ортопеда-травматолога зі світовим ім'ям, професора Евальда Герінга. До того ж таке оперативне втручання потребує не лише віртуозності та великого досвіду операційної бригади, а й достатньо складного надсучасного обладнання.

На консультацію до Валентина Піонтковського звернулась 64-річна пацієнтка, яка тривалий час мучилась від страшного болю у грудному відділі хребта. Хворій ставало дедалі гірше:  болі наростали -- вже не реагувала на знеболювальне. Провівши МРТ-дослідження, лікарі виявили застарілий незрощений переломом тіла Th12 хребця. Травма спровокувала хворобу Кюммеля-Вернея, це пізній некроз тіла хребця.

Раніше на хворого з таким захворюванням чекали інвалідний візок або операція, для проведення якої потрібно було забирати одне ребро та виконувати торакотомію -- розріз в ділянці грудної клітки довжиною 15 сантиметрів, що є досить травматичним оперативним втручанням та потребує довготривалого відновлення. 

Рівненські лікарі виконали операцію торакоскопічно: видалили  зруйнований хребець та здійснили фіксацію міжтіловою опорою -- титановим кейджем.

Проведена в Рівному ендоскопічна фіксація переднього відділу хребта є одним із найсучасніших методів оперативного лікування переломів грудних та поперекових хребців. Такий метод дає змогу значно зменшити тривалість операції, знизити травматичність оперативного втручання, значно зменшити післяопераційний больовий синдром, у хворого залишаються набагато менші післяопераційні шрами та набагато швидше проходить реабілітація. Тож пацієнтка вже на другий день після операції самостійно та без сторонньої допомоги досить активно ходила. А на п'ятий день була виписана з лікарні. За прогнозами медиків, через три місяці зможе повернутися до звичного для неї способу життя.