Контакт центр

(050)-2000-891(096)-2000-891

Графік роботи: Пн.-Пт.: 08.00-18.00

Версія для людей
з вадами зору

Версія для людей
з вадами зору

Контактна інформація

З початку функціонування обласної лікарні у 1951 р., допомога хворим пульмонологічного профілю надавалася у терапевтичному відділенні, яке очолював Андерман Петро Григорович, а з 1967 до 1976 рр. — Роспотнюк Яків Григорович. У 1976 р. терапевтичне відділення було розформовано на окремі підрозділи: 30 ліжок пульмонологічного профілю були розміщені на базі торакального відділення, яким завідував торакальний хірург Романюк Яким Іванович.

У 1981 р. відділення перейменували на відділення пульмонології та торакальної хірургії, очолила його Джига Олена Дмитрівна. У відділенні лікувалися хворі з торакальною патологією та захворюваннями бронхолегеневої системи. У 80–90 рр. відбувалося становлення пульмонологічної служби в області: важливим завданням лікарів-пульмонологів було виявлення бронхолегеневих захворювань у жителів області, створення диспансерної групи хворих, проведення бригадних виїздів у райони.

Важливе значення мало і підвищення кваліфікації лікарів-терапевтів для виявлення та лікування захворювань легень. У 1990 та 1995 р. були проведені курси кафедри пульмонології Національної медичної академії післядипломної освіти. У 2001 та 2003 р. проведені конференції для лікарів області за участю вчених Національного інституту фтизіатрії та пульмонології ім. Ф. Г. Яновського АМН та Національної медичної академії післядипломної освіти. Також у 2003 р. на базі відділення проведено комплексне дослідження функції зовнішнього дихання з фармакотестами, фізичним навантаженням на апараті Pulmovent — 1.002.

З 2005 р. пульмонологічним відділенням завідує Поровська Наталія Іванівна, лікар вищої категорії. Нині у відділенні працюють лікарі вищої категорії: Деркач Роман Іванович, Шмир Василь Юрійович, Янчук Тетяна Мирославівна, Гончарук Ольга Володимирівна, лікар-спеціаліст Плескач Наталія Анатоліївна. У відділенні надається допомога хворим із захворюваннями бронхолегеневої системи неспецифічного генезу, алергічними захворюваннями.

Для діагностики хворих застосовуються методи спірографічного обстеження за допомогою сучасного спірографа Spirolab III, бронхоскопії, небулайзерної терапії, метод торакоцентезу. В лікуванні використовується метод ступеневого застосування антибіотиків, проводиться оптимізація схем терапії бронхіальної астми та ХОЗЛ, prik-тести з певними алергенами, КТ органів грудної клітини, сонографія плевральних порожнин, судин тощо. З 2020 р. у відділенні лікують хворих на SARS-Cov-2 та хворих після перенесеної важкої коронавірусної інфекції.

Лікарі пульмонологічного відділення надають кваліфіковану допомогу хворим із бронхолегеневими захворюваннями, а також екстрену виїзну допомогу у лікувальних закладах області. Відділення є базою для підготовки лікарів-інтернів та районних лікарів-пульмонологів. Працівники постійно підвищують свою кваліфікацію, відвідуючи семінари, конференції, курси, ведуть пошуки нових методів діагностики та вдосконалення лікування, публікують свої набутки на сторінках медичних газет і журналів.

Відгуки