Версія для людей
з вадами зору

Контактна інформація

З початку функціонування обласної лікарні у 1951 р., допомога хворим пульмонологічного профілю надавалася у терапевтичному відділенні, яке очолював Андерман Петро Григорович,
а з 1967 до 1976 рр. — Роспотнюк Яків Григорович. У 1976 р. терапевтичне відділення було розформовано на окремі підрозділи: 30 ліжок пульмонологічного профілю були розміщені на базі торакального відділення, яким завідував торакальний хірург Романюк Яким Іванович.

У 1981 р. відділення перейменували на відділення пульмонології та торакальної хірургії, очолила його Джига Олена Дмитрівна. У відділенні лікувалися хворі з торакальною патологією та захворюваннями бронхолегеневої системи. У 80–90 рр. відбувалося становлення пульмонологічної служби в області: важливим завданням лікарів-пульмонологів було виявлення бронхолегеневих захворювань у жителів області, створення диспансерної групи хворих, проведення бригадних виїздів у райони.

Важливе значення мало і підвищення кваліфікації лікарів-терапевтів для виявлення та лікування захворювань легень. У 1990 та 1995 р. були проведені курси кафедри пульмонології Національної медичної академії післядипломної освіти. У 2001 та 2003 р. проведені конференції для лікарів області за участю вчених Національного інституту фтизіатрії та пульмонології ім. Ф. Г. Яновського АМН та Національної медичної академії післядипломної освіти. Також у 2003 р. на базі відділення проведено комплексне дослідження функції зовнішнього дихання з фармакотестами, фізичним навантаженням на апараті Pulmovent — 1.002.

З 2005 р. пульмонологічним відділенням завідує Поровська Наталія Іванівна, лікар вищої категорії. Нині у відділенні працюють лікарі вищої категорії: Деркач Роман Іванович, Шмир Василь Юрійович, Янчук Тетяна Мирославівна, Гончарук Ольга Володимирівна, лікар-спеціаліст Плескач Наталія Анатоліївна. У відділенні надається допомога хворим із захворюваннями бронхолегеневої системи неспецифічного генезу, алергічними захворюваннями.

Для діагностики хворих застосовуються методи спірографічного обстеження за допомогою сучасного спірографа Spirolab III, бронхоскопії, небулайзерної терапії, метод торакоцентезу. В лікуванні використовується метод ступеневого застосування антибіотиків, проводиться оптимізація схем терапії бронхіальної астми та ХОЗЛ, prik-тести з певними алергенами, КТ органів грудної клітини, сонографія плевральних порожнин, судин тощо. З 2020 р. у відділенні лікують хворих на SARS-Cov-2 та хворих після перенесеної важкої коронавірусної інфекції.

Лікарі пульмонологічного відділення надають кваліфіковану допомогу хворим із бронхолегеневими захворюваннями, а також екстрену виїзну допомогу у лікувальних закладах області. Відділення є базою для підготовки лікарів-інтернів та районних лікарів-пульмонологів. Працівники постійно підвищують свою кваліфікацію, відвідуючи семінари, конференції, курси, ведуть пошуки нових методів діагностики та вдосконалення лікування, публікують свої набутки на сторінках медичних газет і журналів.

Відгуки

Гірак В.

Щиро дякую нашому лікарю, Ользі Володимирівні, за її відношення, за допомогу, увагу, щирість, доброту.
Хай Господь Бог дарує всім міцне здоров’я, Матір Божа оберігає, допомагає і завжди буде поряд. Зі святами Вас усіх.
Я вдячна Богу за таких добрих і чуйних лікарів. Хай Вас береже Господь Бог.
З повагою, Гірак В.

Буняк Ганна Олександрівна

В ковідне пульмонологічне відділення я поступила у вкрай важкому стані: високий тиск, температура, порушення пам’яті і мови.
Та завдяки швидкому професійному реагуванню лікарів, правильній діагностиці, я стала швидко одужувати. Окремо хочу відзначити високий професіоналізм і разом з тим душевну теплоту завідуючої відділення Ольги Володимирівни. Це – лікар від Бога. Завдяки їй і лікарям, яких вона залучала з інших відділень, я швидко стала на ноги.
Хочеться виразити велику подяку і медсестрам, які невтомно цілодобово стоять на варті здоров’я пацієнтів. Окремий підхід до кожного хворого, щира посмішка вселяє віру і дає натхнення жити, дає надію на одужання.
Не можна не відзначити чистоту у відділенні. Щоденні перевірки чистоти у палатах, які здійснюються під керівництвом старшої медсестри Людмили Дмитрівни, регулярні провітрювання відділення, це ще одна запорука швидкого одужання хворих. Ніщо не прослизне повз її пильне око, за що пацієнти їй дуже вдячні.
Завдяки приємній жіночці сестрі-господарці Надії, хворі забезпечені чистою випрасуваною постіллю. Дезінфікуючі засоби, одноразові серветки та паперові рушнички – все це запорука чистоти і догляд за хворими. Всі ці люди в білих халатах варті найвищої подяки.
Хочу подякувати і санітарочкам, які своєю добротою, чуйністю і терпінням підтримують хворих, працюють самовіддано цілодобово. Дай Боже Вам міцного здоров’я, Вашим сім’ям і Вашим родинам.
Залишаючи стіни цього закладу, я виражаю велику подяку всьому колективу ковідного відділення пульмонології.
Низький уклін Вам, шановні наші лікарі, медичні сестри, санітарочки і куховарочки за Вашу чуйність і доброту, за кваліфіковане лікування, яке я отримала.
Дозвольте побажати Вам міцного здоров’я, щастя, добробуту Вам і Вашим сім’ям. Хай Господь Бог оберігає вас.