Версія для людей
з вадами зору

Контактна інформація

Спеціалізовану допомогу хворим торакального профілю на Рівненщині почали надавати з 1954 року. 

Розвиток торакальної хірургії в області тісно пов′язаний з іменем Віктора Михайловича Вельського зі школи академіка Миколи Михайловича Амосова. 

В 1957 році виконана перша торакальна операція на Рівненщині — торакотомія з видаленням швейної голки з міокарду та перша перікардектомія. 

В 1958 році Боровий Євген Максимович виконав першу в області пульмонектомію з приводу легеневої кровотечі. 

У 1963 році в обласній лікарні було відкрите торакальне відділення на 30 ліжок, першою завідувачкою якого стала кандидат медичних наук Віра Миколаївна Красномовець.

В 1968 році очолив відділення Яким Іванович Романюк. В той час виконував операції на легенях, діафрагмі, стравоході, серці та проводилось оперативне лікування при травмах органів грудної клітки. 

В 1990 році проводиться реорганізація — торакальне відділення переведено на базу новозбудованого обласного протитуберкульозного диспансеру, яке очолив І. К. Марчук. 

На базі відділення І. К. Марчук підготував та в 1996 році захистив в Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця кандидатську дисертацію. 

В 2005 році для покращення надання високоспеціалізованої хірургічної допомоги хворим на торакальну патологію в Рівненській обласній клінічній лікарні в реконструйованому новому приміщенні відкривається відділення торакальної хірургії на 30 ліжок. 

Завідувач відділенням Кузьмич Віктор Миколайович — лікар торакальний хірург вищої категорії. 

З 2000 року впроваджено в практику відеоторакоскопічні операції — видалення кіст та пухлин середостіння, при бульозній емфіземі легень, при відкритих та закритих травмах грудної клітини, діагностична відеоторакоскопія при плевритах неясної етіології, пневмотораксах та травмах грудної клітини. 

Відділення надає високоспеціалізовану планову і ургентну допомогу населенню області при захворюваннях та травмах грудної клітини. 

На даний час у відділенні виконується повний об’єм оперативних втручань при вадах розвитку легень та трахеобронхеального дерева, доброякісних та злоякісних пухлинах легень та середостіння, патології діафрагми, стравоходу та плевральної порожнини, гострих та хронічних нагнійних захворюваннях легень та середостіння, відкритих та закритих травм органів грудної порожнини, пораненнях серця та вогнепальних пораненнях. 

У відділенні проводяться торакальні класичні, відеоторакос- копічні та ендобронхіальні види оперативних втручань, які відповідають сучасним вимогам торакальної хірургії. 

Лікарі відділення підготували і опублікували більше 120 наукових праць, лікарі Красномовець В. М.,Фіцич С. А. та Марчук І. К. підготували та захистили кандидатські дисертації. 

З 01.01. 2018 року назва відділення була змінена на Обласний центр торакальної хірургії. 

Сестринський колектив обласного центру очолює старша сестра медична вищої категорії Кляпчук Наталя Миколаївна та старша сестра медична вищої категорії операційно — перев’язувального блоку Апціаурі Наталя Володимирівна. 

В обласному центрі щорічно лікується і обстежується біля 700 хворих, проводиться до 400 операцій на органах грудної клітини. 
Колектив гідно зустрічає 70-ту річницю Комунального підприєсмства «Рівненська обласна клінічна лікарня імені Юрія Семенюка≫ Рівненської обласної ради, розуміє своє покликання і завдання та готовий до їх виконання. 

Відгуки

Христина Онисько

Хочу висловити щиру подяку і низький уклін усьому медичному персоналу відділення торакальної хірургії Рівненської обласної клінічної лікарні! Особливо лікуючому хірургу Мулярчуку Віктору Олеговичу та зав.відділенням Кузьмичу Віктору Миколайовичу за їхній професіоналізм, грамотне лікування і обстеження мого чоловіка після важкої травми в дтп, за уважність до кожного!!! пацієнта! Якщо стається така біда, то попасти в їхні руки зовсім не страшно! Персонал у відділенні дуже дружелюбний, завжди допоможуть і підкажуть!

Стоцький Сергій Володимирович

Я і моя сім’я були обстріляні росіянами на Житомирській трасі. Дружина загинула, прикриваючи собою нашу 1.5-річну доньку. Я і дитина отримали множинні уламкові поранення.
Першу допомогу нам надали в Боярці, після чого нас волонтери вивезли до Рівного.
Тут, в Рівненській обласній клінічній лікарні імені Юрія Семенюка, мене госпіталізували з діагнозом «проникне вогнепальне поранення грудної клітини справа в межах підвіски перикарду та реберної частини середньої долі».
Я хочу висловити подяку лікарям та медсестрам Обласного центру торакальної хірургії, які провели успішну операцію на видалення цього уламка і зберегли мені життя! Завдяки професіоналізму лікуючого лікаря Букатевича Олександра Віталійовича та його колегам, я тепер можу вільно дихати і піклуватись про свою маленьку дочку!
Я завжди пам’ятатиму Вашу допомогу!
Додатково хочу відзначити допомогу:
- Завідуючого відділенням, Кузьмича Віктора Миколайовича,
- Ст с/м оп, Апціаурі Наталії Володимирівни,
- Ст с/м відділення Кляпчук Наталії Миколаївни,
- С/мед.опер., Дячук Руслани Борисівни,
- с/мед. маніпульційної, Решетицької Юлії Сергіївни.
І багатьом іншим медсестрам та санітарам, які були поруч вдень та вночі, в мої найтяжчі години, величезне дякую!
Ваша підтримка неймовірна, а робота і відданість справі – безцінні!