Контакт центр

(050)-2000-891(096)-2000-891

Графік роботи: Пн.-Пт.: 08.00-18.00

Версія для людей
з вадами зору

Версія для людей
з вадами зору

Контактна інформація

Обласний центр планової хірургії та трансплантології ім. Ю. Семенюка (далі – ОЦПХтаТ ім. Ю. Семенюка) був відкритий 03.03.2021 року, шляхом об’єднання двох структурних хірургічних підрозділів, а саме Обласного центру хірургії органів травлення, ендокринології та шлунково-кишкових кровотеч та Центру лапароскопічних та малоінвазивних хірургічних втручань імені Ю. Семенюка. 

Завідувачем Центру було обрано провідного спеціаліста в галузі хірургії Жилінського Андрія Петровича. 

Основною метою новоствореного Центру є розширення спектру хірургічних послуг для жителів не лише області, а й усієї України, здобуття найновітніших навичок та вмінь в хірургічній практиці ординаторами Центру, залучення спонсорів задля придбання сучасного обладнання для проведення складних оперативних втручань. 

Хірурги Центру володіють всіма доступними на сьогодні сучасними методиками діагностики та лікування, надаючи перевагу органозберігаючим методам. 

Центр спеціалізується на наданні великої кількості різноманітних хірургічних втручань та консервативної терапії. Одним із векторів роботи Обласного центру планової хірургії та трансплантології (ОЦПХтаТ) є ендокринна хірургія (захворювання щитоподібної, паращитоподібної, надниркової та підшлункової залоз). Це єдиний спеціалізований центр в області, який виконує оперативні втручання при захворюваннях щитоподібної залози. 

Широко впроваджується в практику використання нових сучасних підходів при проведенні оперативних втручань (наприклад, використання ультразвукового скальпеля та системи електролігування LigaSure при видаленні щитоподібної залози, що дає можливість максимально тонко і в повному обсязі виділити залозу з оточуючих тканин). Для вибору тактики оперативних втручань хірурги центру самостійно проводять УЗД щитоподібної залози, її розміщення, об’єм, локалізації утворів, їх структури. 

В ОЦПХтаТ налагоджується робота з проведення тонкоголкової пункційної біопсії (ТПБ) щитоподібної залози під контролем сонографії. Це дасть можливість пацієнтам області проводити скринінгові обстеження захворювань щитоподібної залози в повному обсязі та вибору тактики лікування. 

Лікування захворювань щитоподібної залози:

  • Дифузний тиреотоксичний зоб (хвороба Грейвса) 
  • Вузловий і багатовузловий еутиреоїдний зоб
  • Хронічний аутоімунний тиреоїдит з компресійним синдромом 
  • Рак щитоподібної залози.

Також в роботу ОЦПХтаТ ім. Ю. Семенюка входить лікування шлунково-кишкових кровотеч (далі – ШКК) з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту (далі – ШКТ). Центр займається як консервативним, так і оперативним лікуванням даних патологій.

Консервативне лікування пацієнтів з кровотечами з верхніх відділів ШКТ включає в себе: 

  • ендоскопічний гемостаз (ін’єкційний, аргоноплазмова коагуляція, кліпування та лігування кровоточивих судин, стентування);
  • інтенсивна медикаментозна терапія (сольові розчини, гемостатичні, противиразкові препарати, які дають можливість обійтися без оперативного втручання тощо); 
  • консервативна терапія препаратами крові (переливання еритроцитарної маси, переливання широкого спектру препаратів крові, таких як свіжозаморожена плазма, тромбоцитарна маса, лейкоцитарна маса, тромбоцитарний концентрат, еритроцитарна маса із збідненими лейкоцитами в додатковому розчині тощо); 
  • оперативне лікування проводиться з приводу варикозно розширених вен стравоходу та шлунка (ендоваскулярно-шунтуючі операції, емболізація селезінкової артерії, деартеріалізація стравоходу і шлунка, циркулярна резекція слизової оболонки тощо);
  • у разі інтраопераційного виявлення ситуації, в якій неможливо вирішити питання органозберігаючою операцією, проводяться резекції шлунка в різних модифікаціях. 

Також Центр займається хірургічною гастро-ентерологією, панкреатологією, баріатричними операціями при лікуванні морбідного ожиріння та цукрового діабету, малоінвазивною хірургією шлунково-кишкового тракту, включаючи лапароскопічну колопроктологію, лапароскопічну гінекологію та лапароскопічні елементи онкоурології, складними реконструктивними операціями на позапечінкових жовчевивідних шляхах та безліччю інших надскладних оперативних втручань. 

Наявність у Центрі високотехнологічної апаратури дозволяє проводити підслизові резекції доброякісних та злоякісних утворів верхніх та нижніх відділів ШКТ (EMR). 

В Обласному Центрі Планової Хірургії та Трансплантології ім. Ю. Семенюка за останні півроку впровадили велику кількість оперативних втручань, а саме: 

  1. Лапароскопічні втручання при ахалазії кардії; 
  2. Відкриті та малоінвазивні операції в баріатричній хірургії; 
  3. Резекційні втручання при захворюваннях головки підшлункової залози (ГПДР); 
  4. Лапароскопічні резекції товстої та прямої кишки; 
  5. Навчальна аутотрансплантація нирки;
  6. Резекції позапечінкових жовчних проток та анатомічні резекції печінки. 

Найближчим часом в Центрі будуть впроваджені наступні оперативні втручання: 

  1. Резекційні втручання при пухлинах Клацкіна, анатомічні резекції печінки 
  2. Лапароскопічна резекції шлунка та підшлункової залози 
  3. Лапароскопічна торакоабдомінальна резекція стравоходу при пухлинних захворюваннях 
  4. Пластичні операції після баріатричних резекцій 
  5. Ендоскопічна тиреоїдектомія (ВАВА, тиреоїдектомія через дно ротової порожнини) 
  6. Транслюмінальні хірургічні втручання.

Враховуючи розвиток трансплантології органів та тканин в Україні, однією з основних задач Центру буде розвиток цієї галузі в Рівненській області та відпрацювання дорожньої карти родинної і трупної трансплантації, а саме: родинна трансплантація нирки та печінки, трупний мультиорганний забір органів та трансплантація нирки, печінки, серця.

Дізнатись більше про працівників відділення:

Андрій ЖИЛІНСЬКИЙ #консультаціяспеціаліста про жовчокам'яну хворобу

Відгуки